Falkvinge: cieľová hodnota bitcoinu nie je 100, ale milión dolárov

Falkvinge: cieľová hodnota bitcoinu nie je 100, ale milión dolárov

Nemáme príliš radi žonglovanie s číslami a už vôbec nie predpovedanie budúcnosti, ale za logikou Ricka Falkvingeho je isté rácio.

Bitcoin je transakčná mena

“Vidím odhady na 50, 100, 150, dokonca 1000 dolárov za bitcoin. Tieto čísla sú iba výcucom z ničoho pri pozeraní na graf… Bitcoin je transakčná mena. A preto súperí o podiel na transakčnom trhu.”

Bitcoin prenikne do mainstreamu okolo roku 2019

“Bitcoin má určite pred sebou prekážky – škálovateľnosť a použiteľnosť sú dve z nich, no vedie si pozoruhodne dobre v dozrievaní. Moja predpoveď prieniku bitcoinu do mainstreamu okolo roku 2019 ostáva.”

“Stále závisí od možnosti všeobecného používania. Cieľová trhová kapitalizácia môže byť dosiahnutá zhruba dekádu potom, pretože dozrievanie technológií zvyčajne trvá desať rokov od masového prieniku.”

Falkvinge: cieľová hodnota bitcoinu nie je 100, ale milión dolárov

2 thoughts on “Falkvinge: cieľová hodnota bitcoinu nie je 100, ale milión dolárov”

    1. Ano, ak btc povazujeme za nieco viac ako iba technologiu, ten prielom a dozrievanie by mohli prist skor. Aj vzhladom na rutiaci sa sucasny system. Stale tam vsak existuje vela faktorov (hlavne temne sily z Mordoru), ktore na vyvoj budu vplyvat. Zlato a striebro by teraz tiez teoreticky mali byt uplne inde ako su.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *