Bitcoin vítaný, bankové karty si niekam strčte

Bitcoin vítaný, zákaz bankových kariet. Platba platobnou kartou Visa alebo Mastercard nie je zadarmo. Tieto spoločnosti si účtujú poplatok za každú spracovanú transakciu kartou.

Prevádzkovatelia služieb v Thajsku bežne uvádzajú rôzne ceny pre platbu kartou (zhruba o 3 % vyššie) a iný spôsob. Čoraz viac ich, aj zákazníkov, začne hľadať iné riešenia ako sa vyhnúť zdieraniu kartových spoločností.

Platba bitcoinom je rýchla, bezpečná a… momentálne síce nie úplne lacná. Ale je iba otázkou času, kedy sa presadí vhodné technologické riešenie ako napríklad Ligtning Network.  Alebo to bude iná kryptomena vhodná na menšie platby.

Bitcoin vítaný, bankové karty si niekam strčte

3 thoughts on “Bitcoin vítaný, bankové karty si niekam strčte”

 1. Jedna dobra sprava pre bitcoin:

  v sucasnosti plati v EU vyhrada kartovych spolocnosti, ze obchodnik nemoze navysit koncovu cenu tovaru o jeho poplatky bankam v pripade platby kartou. (MMCH: vise a mc ide len mansia cast poplatku 3% naj ryzu s toho maju banky.)

  Od buduceho januara bude platit PSD2 a obchodnik bude mocz mat rozne cenove hladiny pre karty, hotovost alebo bitcoin. Cize z pokladne vylezie uctenka:
  celkom:27,50 €
  platba VISA, MC +1€
  hotovost 0,€
  bitcoin 0,1€=0,1 mBTC

  1. Vdaka za info. Ok, “obchodnik nemoze navysit”. Kto mu v tom zabrani a ako na to niekto pride? Proste to zarata do celkovej ceny a vybavene. Cize od buduceho roka sa zmeni to, ze to bude na uctenke. Uz len aby si to aj kupuci uvedomili:)

   1. Zabrani mu v tom VISA a MC napriklad tym ze mu zoberu POS.

    Dnes je situacia taka, ze aby obchodnik vykryl nakaldy na spracovanie karty, navysi cenu o 3% pre vsetkych, cize s platby hotovostou ma vyssi zisk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *