Bitcoin oslavuje 8, Bitcoinpit 4 roky

Presne pred ôsmimi rokmi uzrel svetlo sveta prvý bitcoin, vytvorený v prvom bloku v reťazci. Podivná kryptomena počítačových maniakov, ktorú bolo možné v prvých rokoch existencie kúpiť za pár centov, si krok za krokom a rok za rokom razila cestu medzi čoraz viac ľudí.

Dnešná hodnota všetkých vyťažených bitcoinov (niečo vyše 16 miliónov z celkového počtu 21 mil.) je vyššia ako HDP mnohých krajín vo svete. Hoci o cene, v súčasnosti dosahujúcej takmer 1000 (slovom: jeden tisíc) eur, sa hovorí najviac, bitcoin je oveľa viac než len špekulatívny nástroj alebo dlhodobý uchovávateľ hodnoty. Je to úplne nová technológia, ktorá už mení a ešte iba zmení život ľudí k lepšiemu.

Pred ôsmimi rokmi vznikol bitcoin, pred štyrmi sme začali o vtedy ešte stále nie tak známej kryptomene písať na tejto stránke, vlastne vtedy ešte ako BITCOINSK. S menšími pauzami udržujeme odvtedy obsah ako najstaršia a prakticky jediná stále fungujúca internetová stránka o kryptomene v slovenčine (ak viete o nejakej inej, kde to tvorcovia nezabalili po pár mesiacoch, radi sa o nej dozvieme).

Prvým príspevkom a slovenskými titulkami k videu sme odštartovali niekedy dosť náročné vysvetľovanie, čo je vlastne bitcoin…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *