Tuur Demeester vyberá časť ziskov z bitcoinu

Ekonóm, bitcoin investor a editor investorského newsletteru Adamant Research Tuur Demeester upozorňuje na cenovú rezistenciu a možný pokles ceny Bitcoinu.

“Nič nerastie priamočiaro a čelíme potenciálne rezistentnej zóne medzi 700 – 800 Usd.” T. Demeester predával časť bitcoinov nad 700 a ešte viac dnes. To mu garantuje nejaký zisk a viac munície na opätovný nákup v prípade poklesu ceny. V spodnej časti grafu vidí suportné línie na 600 a 450 Usd úrovniach.

“Cenová formácia “pohár s držadlom” (cup and handle v angl.) je obrovká vec podľa mňa. Ak ju prerazíme, môže to katapultovať cenu nad predchádzajúce rekordné maximum, možno k 1600 USD vo veľmi krátkom čase.”

Bitcoin podľa Demeestera dozrel z maličkej startup meny na ekvivalent stredne kapitalizovanej akcie z S&P 400. “Explozívne pohyby ceny sú už menej pravdepodobné a v súčasnosti čelíme aj určitým prekážkam v škálovateľnosti.”

“Poplatky za transakcie stúpli momentálne na 15 centov za transakciu a bude trvať asi šesť mesiacov, kým sa aktivuje on-chain a druhá vrstva objemovej kapacity, čo by umožnilo nižšie náklady. Prekážky v bezpečnej decentralizovanej škálovateľnosti sú reálne podľa mňa a môžu zčasti potlačiť sentiment investorov v najbližších týždňoch a mesiacoch.”

Napriek tomu, že ekonóm upozorňuje na možnú korekciu v krátkodobom alebo strednodobom časovom horizonte, je optimistický vo vyhliadkach Bitcoinu pre rok 2017 a očakáva dosiahnutie alebo prekonanie rekordného maxima z roku 2014.

Pohľad Bitcoinpit:

S hodnotením situácie Tuura Demeestera možno súhlasiť, Bitcoin sa nachádza v silnej rezistantnej zóne, kde obchodníci vyberajú zisky z predchádzajúceho pohybu, začínajúceho na 470 USD (Bitstamp).

Matematika, štatistika a pravdepodobnosť je niekedy krásna v tom, že rôznymi prístupmi sa dá dospieť k takmer rovnakému číslu. Úroveň 780 USD totiž predstavuje v súčasnosti relatívne rekordné maximum, čo sa vždy v minulosti ukázalo ako dôležitá úroveň. Buď sa cena od neho odrážala silno nadol, alebo jeho prerazenie znamenalo explozívny pohyb nahor a nové rekordné maximá.

Momentálne je cena v zóne, kde musí padnúť rozhodnutie. Býčia cenová štruktúra od septembra je však stále neporušená. Z nášho pohľadu ju môže zrúcať iba denné zatvorenie pod 720 USD, nasledované predajným signálom na dennom grafe. Zatiaľ tam nie sme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.