Bitcoin výplata: Neziskovka platí zamestnancov v kryptomene

Správy o tom, že ďalšia spoločnosť alebo organizácia začala akceptovať bitcoin už prestávajú mať značku exkluzivity. Sú takmer na dennom poriadku. Nevraviac o verejne neznámych jednotlivcoch a komunitách, ktoré už takto dávno fungujú. Bitcoin výplata je však zatiaľ skôr raritou.

Ďalší posun digitálnej meny do každodenného života môže predstavovať jej vyplácanie ako odmeny za prácu. Samozrejme, že na individuálnej báze toto funguje už od vzniku bitcoinu. No firiem a organizácií, ktoré namiesto klasickej výplatnej pásky a dlžobných papierikov posielajú zamestnancom na účet bitcoin, veľa nie je.

Bitcoin výplata

Internet Archive posiela časť výplaty v bitcoine

Jednou z prvých je Internet Archive (Archive.org). Nezisková organizácia sa stará o uchovávanie digitálnych dokumentov, vrátane starších internetových stránok.

“Internet Archive by rád pomohol podporiť a používať lokálnu menu internetu. Vyše 300 ľudí nám darovalo bitcoiny v hodnote 5000 dolárov za posledné dva roky,” uvádza zakladateľ Brewster Kahle.

Podľa neho si niektorí zamestnanci zvolili možnosť dostávať časť výplaty v bitcoinoch od apríla. “Ak to bude mať úspech, dúfame, že z toho bude stála možnosť.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.