kurz bitcoinu stúpa

Bitcoin opäť nachytal šortárov na hruškách

Cena inštrumentov na špekulatívnom trhu sa málokedy pohybuje v smere ako očakáva väčšina ziskuchtivcov. Práve naopak. Tie najväčšie rasty a pády ceny prichádzajú v momentoch, kedy je väčšina hráčov plne naložená v opačných pozíciach a stále čakajú na obrat trhu ich vytúženým smerom. Preto dlhodobo dokáže takto zarábať iba zhruba 5 % špekulujúcich obchodníkov.

Nešortuj bitcoin, nešortuj bitcoin, nešortuj bitcoin!

Takto funguje aj obchodovanie s kryptomenami. Bitcoin opäť nachytal šortárov na hruškách.  Ešte pred pár dňami všetko nasvedčovalo tomu, že kurz bitcoinu sa prepadne oveľa hlbšie. Hlavným faktorom tohto predpokladu bolo uzatvorenie dennej sviečky pod dôležitou líniou obratu 950 Usd.

Ďalší pokles ceny bitcoinu k doláru vychádzal aj z predpokladu, že síce pomerne silný zhluk viacerých trendlínií, bude predsa len slabší ako horizontálna línia 950. Cena BTC/USD sa však po piatkovom prepade zmátožila späť ku 1000 Usd a pod uvedenú líniu sa už nepozrela.

kurz bitcoinu stúpa

Čo bude s cenou bitcoinu ďalej?

Aký bude vývoj kurzu bitcoinu v ďalších dňoch? To by všetci radi vedeli 🙂 O niečo určitejšiu perspektívu poskytuje graf ceny bitcoinu na burze Bitfinex. Z grafu je vidieť, že cena bitcoinu pri odraze rešpektovala viacero dôležitých trendlínií. Vrátane spodnej čiary klesajúceho kanála. Mimochodom, táto formácia v takejto rastovej štruktúre trhu je býčia a jej prerazenie bude znamenať opäť vyššiu cenu bitcoinu v budúcnosti.

Ak si chce bitcoin udržať nedávno začatý rast, cena sa musí vyšplhať ku 1080. Okrem miernej historickej rezistencie (ale nie veľmi silnej) sa tu momentálne nachádza aj dôležitý denný priemer EMA 50. Jeho prekonaním sa denný trend opäť dostane do rastového módu. Do hry sa vráti vrchný mantinel klesajúceho kanálu momentálne na úrovni okolo 1200 Usd.

A čo pohľad nadol? Tu je to jednoduché. Cena bitcoinu musí najskôr začať klesať. Potom až tak, že sa udrží pod 950. V súčasnej situácii a podľa správania sa kurzu je to však scifi. No tým boli aj vyhliadky rastu pred štyrmi dňami 🙂

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.