Bitcoin milionárom v osemnástich rokoch

Bitcoin milionárom v osemnástich rokoch

Erik Finman nakúpil ako 12-ročný bitcoiny za 1000 dolárov v máji 2011. O dva a pol roka neskôr, keď hodnota jeho investície dosiahla 100-tisíc dolárov, sa vykašlal na strednú školu a založil si vlastnú firmu.

V roku 2015 firmu predal za 300 bitcoinov a aj prostredníctvom daytradingu navýšil množstvo kryptomeny na niečo viac ako 400 BTC. Časť z toho použil neskôr opäť na rozbehnutie novej firmy. Pri súčasnom kurze bitcoinu okolo 2700 USD je teda milionárom.

Bitcoin milionárom v osemnástich rokoch

Aj príbeh tohto mladíka je príkladom toho, že keď človek vie, čo robí a ide si za svojim cieľom, môže byť úspešný. Bolo to iba šťastie, že za darované peniaze kúpil bitcoin a jeho hodnota prudko vzrástla? Možno. Možno sa iba učil investovať prostredníctvom niečoho, čo mu bolo voľne dostupné, keďže ako 12-ročnému by mu akcie, nehnuteľnosti alebo zlato iba ťažko niekto predal.

Bitcoin milionárov s podobným osudom (hoci nie v takomto veku) je určite viac a, pochopiteľne, nie o všetkých sa verejne rozpráva.

Poučky finančných poradcov o diverzifikácii rizika dostávajú pri bitcoine poriadnu ranu. Jednoducho ak je pomer úplnej straty investície (vložená suma) a potenciálneho zisku niekoľkonásobne (10, 100, 1000x ?) väčší, treba to tam napáliť. To je jasné každému priemernému špekulantovi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.