Cena Bitcoinu pustila žilou. Bolo už dno?

Cena BTC/USD sa predsa len dostala ku viac alebo menej očakávanej úrovni 500 dolárov, aj keď za oveľa dramatickejších okolností, ako by si mnohí (najmä tí, ktorí obchodujú na Bitfinexe) želali. Ale dráma je súčasťou bitcoinu od začiatku a už od vzniku prvých zmenární a búrz súviseli ich problémy s výraznými prepadmi cien.

 

V ďalších dňoch preto možno očakávať široké medializovanie bitcoinu (konečne šokujúca správa aj pre mainstream, 50% medziročný nárast ceny nebol zrejme dostatočne zaujímavý) a prírastky do úctyhodnej zbierky nekrológov. Ak ste bitcoin neobjavili iba včera alebo minulý rok a trochu si všímate vývoj ceny a súvisiacich udalostí, tak určite viete, že takéto škrabance na jeho povrchu sú dobrou príležitosťou na dlhodobé (ale aj krátkodobejšie) nákupy.

XgFjoO0v

Pozrime sa teda ako to momentálne vyzerá na grafe (Bitstamp). Z hľadiska suportu, a teda býčími chúťkami oplývajúcich obchodníkov, sú dôležité najmä dve vyznačené línie na 530 a 470. Ich včerajší test a zatvorenie nad dopadli pozitívne. Dôležité budú nasledujúce dni a či cena zatvorí na týždennej sviečke nad 530. V tom prípade budú mať všetky tromfy v rukách býci. Po včerajšom odraze od 470 (s presnosťou na 1 Usd), teda predchádzajúcej silnej rezistencie, je cieľ výpredajnej misie splnený a z technického hľadiska nič nebráni opätovnému pohybu nahor. Z technického:) …

 

Aktuálne avíza o možných vstupoch do krátkodobejších špekulatívnych obchodov aj s ďalšími parametrami (a aj pre iné krypto páry) nájdete na facebookovej stránke Bitcoinpit.net.

Your comment...